Silinen WhatsApp mesajlarını geri getirme

BLaDe

Root
Yönetici
Root
WhatsApp günümüzün en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri. Bazen önem verdiğimiz mesajları bilerek veya yanlışlıkla silebiliyoruz. Bu uygulamada silinen verileri geri yüklememiz gerekirse ne yapmalıyız? Gerçek şu ki, WhatsApp mesaj alabilme yeteneği konusunda kısıtlamalara sahiptir.

Dolayısıyla, silinen iletiyi gerçekten kullanmanız gerekiyorsa, aşağıdaki ipuçlarını izleyerek daha

Adım 1 – Uygulamayı kaldırma

Mesajınız 24 saat içinde değiştirildiyse, uygulamayı kaldırıp yeniden yüklemeniz yeterlidir. Yeniden yükleme işlemi sırasındaki aşamalarda, mesajları geri yüklemenizi önerir. Sadece “Al (Geri Yükle)” seçeneğine dokunun. Alternatif herhangi bir uygulamanın yüklenmesi gerekmiyor.

Adım 2 – Dosya Yöneticisini Kurun

WhatsApp’ı kaldırdıktan sonra “The File Manager” veya “Clean File Manager” gibi tam olarak sistem veri klasörlerine erişim sağlayan bir yazılıma ihtiyacımız olacak.

Uygulamanızı açın ve “Sistem belleği” veya “Dahili bellek” seçeneğini seçin. “WhatsApp” klasörüne gidin ve ardından “DataBases (Veritabanları)” üzerine dokunun; yedeklemelerin upload (yükleme) edilmeden önce saklandığı yer burasıdır. Ve yedeklerin adlandırılması tarihe göre gerçekleşir. Tarihsiz bir yedek görürseniz endişelenmeyin o da en son alınmış yedektir ve henüz isimlendirme yapılmamıştır.


Adım 3 – Dosyaların adını değiştirme

“Veritabanları” klasöründe barındırılan dosyalar ileti dizinlerinizle eşleşir. Bununla birlikte, geri yükleme yapılabilmesi için kayıtların adının değiştirilmesi gerekecektir.

WhatsApp’ı yeniden yüklediğiniz anda, sohbet geri yükleme önerilecek. Bu yüzden geri yüklenmesini istediğiniz tarihi belirleyin ve yeniden adlandırın. Örneğin: dünkü yedeğimi yüklemek istiyorum. İlgili günün tarihini bulup yedeğin ismini “yedek123” olarak değiştiriyorum ve WhatsApp’ı yeniden kuruyorum ve yedekler kısmından “yedek123” isimli yedeği seçerek geri yüklemeyi başlatıyorum.

Güzel ama WhatsApp yeniden yükleme sırasında çok eski yedekleri göstermiyor, örneğin; 9 gün önceki konuşmaları nasıl geri alabilirim? “Veritabanları” klasöründen geri yüklenmesini istediğiniz tarihli dosyayı seçin ve sonra tarihini gösteren sayıları kaldırın. Bu işlem, WhatsApp’ın düzenlediği sohbeti en yeni sohbet olarak tanımlamasına neden olacaktır.

Adım 4 – What’sApp’ı yeniden yükleyin

WhatsApp’ı tekrar indirin ve yükleme sırasında “Recover (Geri Yükleme)” seçeneğini seçin. Uygulama, önceki adımda açıklandığı gibi düzenlenen dosyayla gösterilen en son görüşmelerinizi alacaktır.ÖNEMLİ Not : Eğer yeni kurulum sırasında geri yükleme seçeneği gelmiyorsa SD kartınız veya sohbet geçmişiniz bozulmuş, yedekleriniz çok eski olabilir veya sohbetlerinizi yedeklediğiniz telefon numarası başkadır. Bu durumda mesajları geri getirme mümkün değildir.
 
Üst