#756   2019-09-10 11:03 GMT        

R57 Shell komutları

  1. cat /etc/shadow – Bu komut sunucu üzerinde bulunan Sitelere ait şifreleri saklı halini gösterir (%90 perm var demektir)
  2. cat /etc/passwd – Komutunu çalıştırdığınız halde Server Root üzerinde bulunmakta olan tüm kullanıcı listesini sunar.
  3. var /named – İlgili komut sadece Makina içerisinde bulunan tüm sitelerin adını gösterir.
  4. /var/cpanel – Sunucu içerisinde bulunan cpanel loglarını hazırlayıp bir liste halinde gösterir.
  5. /var/mail – Makina içindeki tüm E-mailleri sizlere verir örnek: (info[at]dcvi.net)
  6. /tmp – Bu komut ise Linux Shell’de yazma izini ile en çok bulunan klasörlere erişim yapmanızı sağlar.
  7. /etc/vdomainaliases – Sunucu tabanı altında bulunan hem kullanıcı adlarını ve Site adreslerini listeler.

 

Komutlar hangi bölüm’de çalışır?

Yukarıda yer alan ilgili komutları R57 Shell’e giriş yaptığınız gibi en üst kısımda bulunan “Run Command” bölümünden komutları gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayınızki. r57 Shell genellikle bir çok webmaster tarafından en çok tercih edilen materyallardan biridir. diğer shellere göre biraz zorluğu söz konusudur fakat bypass edebilme özellikleri var olduğu için bu yüzden son dönemlerde en çok tercih edilen ve sık sık kullanılmaktan hiç kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu ilgili sizlere yukarıda verdiğimiz komutları varsayarak yaptığınız halde işinizi kolaylaştıracaktır.

Komutlar Hangi Shell Yazılımları için geçerli olabilir

Yukarıda yer alan komutlar hangi sheller için geçerli olduğuna dair bir kaç not bilgilendirme ve bilinmesi gereken en önemli kurallardan birtanesidir. Komut bilgisine sahip değilseniz maalesef shelli çalıştırmanız ve Uzmanlaşmanız söz konusu olmayacaktır. İlgili komutlar Run Comamnd özelliği ve kodlaması olan tüm shellerde geçerlidir. Özellikle r57.php , sadrazam.phpc99.php , gibi tanınmış sheller için geçerli olduğunu belirtebiliriz. veya sizlere ait özel bulunan yazılımlarınızda bile kullanmanız sağlıklı olacaktır.#1066   2019-10-05 03:16 GMT        
Eline sağlık

DİKKAT: Hacklenmesi Türk Sitelerini Kesinlinkle Tavsiye Etmiyoruz.Sitelerde oluşacak Hasar ve Veri kaybından Sitemiz Sorumlu Değildir!