cPanel’de Veritabanı Oluşturmak

#753   2019-09-09 16:57 GMT        

Panelimize giriş yaptıktan sonra aşağı doğru indiğinizde resimdeki gibi Database alanını göreceksiniz. Kare içine alınmış bölümü bulup tıklıyoruz.

Linkleri Görmek için Giriş yapın.


MySQL Databases kısmına girdiğimizde alt tarafta Create New Database kısmını göreceğiz.

Linkleri Görmek için Giriş yapın.

Bu kısımdan yeni veritabanı oluşturacağız. Burada gördüğünüz alana database ismini yazın ve ‘Create Database’ e tıklayın. İstediğiniz bir isim yazabilirsiniz. Hemen alt kısımda veritabanının oluştuğunu göreceksiniz.

Linkleri Görmek için Giriş yapın.


Veritabanını oluşturmak işte bu kadar basit. Güvenlik amacıyla veritabanına mutlaka kullanıcı ve şifre oluşturmanız gerekiyor. Aksi takdirde bilgileriniz herkesin eline geçmesi söz konusu olabilir. Biraz aşağıya indiğinizde ‘MySQL Users Add New User’ kısmını göreceksiniz.

Linkleri Görmek için Giriş yapın.


Bu alanda kullanıcı adı ve şifrenizi belirledikten sonra ‘Create User’ butonuna tıklıyoruz. Kullanıcı ve şifremizi oluşturduk. Şimdi Sıra bunları birbiriyle ilişkilendirmekte.

Linkleri Görmek için Giriş yapın.

Burada kullanıcıyı ve verıtabanını seçiyoruz ve ‘Add’ butonuna tıklıyoruz. Kullanıcımızı veritabanı ile ilişkilendirdik. Cpanelde MySQL oluşturmak bu kadar. Daha sonra MySQL bilgilerimizi scriptimize gireceğiz. Başka yapacağımız bir işlem kalmıyor


https://i.hizliresim.com/jqyL0L.jpg

https://i.imgyukle.com/2019/08/27/oIVgqb.jpg…………


#760   2019-09-10 21:10 GMT        

Teşekkürler